Marküteri Parke

Marküteri parke ; değişik renklerdeki ahşap kaplamaların kesilip iç içe yerleştirilerek boya kullanılmadan tamamen ağaçların doğal renkleri ile yapılan oyma sanatıdır.

Marküteri Parke de uygulama yapılacak olan ahşabın içindeki desen her seferinde değiştiği için yapılan her model kişiye özeldir. Bu durumda mekanınızda kendinize özel bir eserin sergileneceğini de unutmayın.

Marküteri Parke ile ahşabın doğallığını ve sıcaklığını, renklerin, çiçek motiflerinin, etnik motiflerin ve geometrik şekillerin  bir araya getirilmesiyle yaratacağınız bordür,madalyon, karo ve göbek uygulamaları ile göz kamaştıran sanat eserlerini evinize ya da iş yerinize taşıyabilirsiniz.

Marküteri parke masif ağaçtan yapıldığı için sağlıklı, doğal, estetik ve uzun ömürlüdür. Islak zemin harici her bölüme uygulanabilir. Üst seviyede ahşap işleme bilgisi ve işçilik gerektirmektedir. Bu nedenle uygulama yaptırmadan önce firmanın tecrübesini araştırmanızı öneririz.

Marküteri parke sanatında kullanılan başlıca masif ağaçlar , Meşe masif , Iroko Masif , Merbau Masif , Sapelli Masif , Amerikan Ceviz Masif , Ceviz Masif , Doussie Masif, Venge Masif, Bubinga Masif, Ovenkol Masif, Gül Masif, Kayın Masif şeklindedir.