Ahşap Merdiven

Matematiksel ölçülerle hassas bir şekilde basamaklarla oluşturulan, bir başka bakış açısı ile, dikey yürümemizi sağlayan oluşuma merdiven diyoruz. Merdiven yapımında bir çok malzeme kullanılabilir; ama kabul etmeliyiz ki bir ahşap merdiven kadar içimizi ısıtamaz hiçbiri…

İnce düşüncelerle dizayn edilmiş kıvrımlara ve hatlara sahip bir merdiven ancak bir ahşabın doğallıyla elde edilebilir. Sadelik, güç ve güzellik bir ahşap merdivende yan yana gelen unsurlardır. Mekanların hem iç kısımlarında hem dış kısımlarında kullanılabildiği gibi, park vb. halka açık alanlarda da çok sıcak bir görüntü sunar. Uzun ömürlü yapısı ile hiç kaygılanmadan kullanılabilir. Düşmelere karşı darbelerin şiddetini azaltır. O yüzden daha güvenlidir; üstelik çok daha hafiftir.

Masif paneller ile imal edilen ahşap merdivenler adeta bir sanat eseridir. Doğru alanda, doğru bir mimari ile kullanıldığında bir mekanın kıskanılması için tek başına yeterlidir. Ahşabın sıcaklığı ile merdivenin kıvrımları iki sevgilinin buluşması gibidir. Onun doğallığına ve sıcaklığına, mekana tam olarak uyumuna karşı koyamazsınız.  Bir ahşap merdivenin büyüsünden gözünüzü alamazsınız.

Onun doğallığı belkide en büyük silahıdır. Basamaklarında kendinizi bir yıldız gibi hissetmenizi sağlayan bir özelliği vardır.

Her alana, her türlü malzemeye %100 uyum sağlar. Kullanıldığı alanda rahatsız etmez, aksine gözünüzü rahatsız edecek bir çok şeyi örtebilme yeteneğine sahiptir.

Masif parke , Lamine parke ve Laminat parkeler ile merdiven üretmek mümkündür.

RELATED PROJECTS