Laminat Parke

Laminat Parke Nedir?

Türkiye’de en çok tercih edilen parkelerden biri olan Laminat parke, yapay olan reçine çözeltisinin ve emdirilmiş kağıtların üst üste koyulması sonrasında preslenmesi sonucunda ortaya çıkar. Evinizin dekorasyonunu baştan aşağı değiştirecek olan laminat parke, tüm mobilyalarınıza, eşyalarınıza uyum sağlayacaktır. Kahverenginin tüm tonlarını içinde barındıran laminat parkenin en büyük özelliği ise doğa dostu olması. Ağaç çeşitlerinin yok olmaması adına bu çeşidin tercih edeni çok fazla. Ahşabın çalışması ve bakımı biraz daha zorken laminat parkenin bakımı o kadar zor değildir.

Evinize, iş yerinize, işletmenize veya istediğiniz her alana uyum sağlayacak olan bu parke çeşidi, stilinizi bütünleyecek ve hayalini kurduğunuz yere kavuşmanızı sağlayacak. Yıllar boyu tadilat derdi olmadan, döşemelerinizin güvencesi ile yaşamak istiyorsanız Başhan Parke kalitesi daima yanınızda.

Evinizin Bir Tarzı Olsun

Her zevke ve tarza uyabilecek bir parke modeli olan laminat parkeler, temizlik bakımından da oldukça kullanışlılardır. Aşınma ve çizilme gibi problemler laminat ile minimum seviyeye indirilir ve bu tarz problemler yaşamanız önlenir.

Hem kullanışlı olsun hem de evimin her köşesine uyum sağlasın diyorsanız laminat tam da size göre. Duvarlarınız, eşyalarınız ne renk olursa olsun parkenin doğallığı ve zarafeti ile uyum içerisinde olacaklardır. Sadeliğin şıklık ile evimize geldiği parkeler, doğadan bir parçayı ayaklarınızın altına seriyor.

Yılların Deneyimi

Başhan Parke olarak deneyimli ve uzman kadromuz ile evlerinize parke döşeme yapmaktan çok daha fazlasını sunuyoruz. Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışımız ile sizlere daima en iyisini sunmaya gayret ediyor ve sektördeki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Ahşabı evinize uyguluyor adeta evinizin eksik resmini beraber tasarlıyoruz. Hayalleriniz ve istekleriniz önderliğinde gerçekleştirdiğimiz kaplama işlemlerimizin güvencesi daima samimiyetimiz olmuştur.

Siz hayal edin bizler yapalım. Başhan Parke ile yıllar boyu evinize misafir oluyor ve uzun süreli kullanım sağlayacağınız parkeleriniz ile sizleri buluşturuyoruz. Mutlu yarınlar ve problemsiz bir parke döşemesi için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Güven, huzur, sağlık ve ahşabın getirdiği huzur ile evlerinize renk katıyoruz.

 

Laminat parke nedir ?

Laminat parke ağaç sektöründe artan talaş, kırpıntı gibi malzemelerin ısıl işlemlerden geçirilip prenslenmesi ile 4 tabakadan oluşmaktadır.

Laminat parkenin temel yapısı

Overlay : Laminat parkeyi benzer ürünlerden ayıran en önemli özellik , ısıya, aşınmaya ve çizilmeye karşı mukavemet sağlayan içinde alüminyum oksit parçaları bulunan selülozik film tabakasıdır.

Desen kağıdı : Kaliteli odun ham maddesi ile her türlü ve renk ve desende üretilebilen kağıt film tabakasıdır.

Hdf : İsim kısaltmasını ‘’Yüksek Yoğunlu Elyaf Levha’’ anlamına gelen  ‘’High Density Fibreboard” kelimelerinin baş harflerinden almaktadır.  Odun elyafından üretilmiş bir ahşap malzeme levhasıdır.

Balans kağıdı : Stabilizasyonu sağlayan, nem, rutubet ve çarpılmayı önleyen tabakadır.

Fason üretilen laminat parkelerin ürün devamlılığı olmadığından ürünlerin kalitesi belirsizdir. Laminat parke paketlerinde üretici firmanın adı, ISO 9001, EPLF,TSEK standart belgeleri bulunmalıdır. Şilte veya kapron kullanılarak yüzer sistem döşenir. Yere yapıştırma yapılamaz.

Laminat parkelerinizi en etkili ve ucuz şekilde arap sabunu karıştırılmış ılık ve duru su ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Laminat parkeler 31. Sınıf AC 3 – 32. Sınıf AC-4 – 33. Sınıf AC 5 olarak sınıflandırılır.

Laminat parkenin tercih edilme sebepleri;

Ağaç çeşitlerinin zamanla azalması,

Üç boyutlu çalışma özelliği,

Ahşabın bakım zorluğudur.

Laminat parkenin avantajları;

Üzerinde ayakkabı ile yürünebilinir.

Kilit sistem olduğundan yıpranmamış laminat parkelerinizi söküp başka bir alana uygulayabilirsiniz.

Çizilmez , darbelere dayanıklı etki ve basınç rezistanslıdır.

Renk değişkenliği göstermez.

Anti statik olduğundan toz tutmaz.

Yerden ısıtma sisteminde gönül rahatlığı ile kullanılabilinir.

Kolay monte edilip aynı anda kullanıma hazırdır.

Sistre cila gerektirmez.

RELATED PROJECTS